Szkolenia

Kim jesteśmy i jakie szkolenia z pierwszej pomocy oferujemy?

Jesteśmy ludźmi z pasją ratowania ludzkiego zdrowia i życia. W skład naszego zespołu wchodzą ratownicy medyczni, ratownicy wodni, strażacy czy żołnierze, czyli szeroko rozumiane służby ratunkowe. Swoją wiedzę i umiejętności przekazujemy na wszystkich poziomach nauczania, rozpoczynając od przedszkoli, do których kierujemy program psychoedukacyjny w postaci szkoleń z pierwszej pomocy.
To my jako pierwsi napisaliśmy i wydaliśmy bajkę o udzielaniu pierwszej pomocy „Miłoszek i wiewiórki” (Katowice 2014). Książka cieszy się dużym uznaniem pedagogów, a przede wszystkim jest ciekawym i atrakcyjnym, opartym o mnemotechnikę sposobem przekazywania wiedzy o udzielaniu pierwszej pomocy. Niebawem ukaże się druga jej część przeznaczona dla klas 1-3.

szkolenia z pierwszej pomocy ćwiczenia na fantomie

szkolenie – pierwsza pomoc przedmedyczna

Kto prowadzi szkolenia z pierwszej pomocy?

Naszym atutem jest kadra instruktorska: przede wszystkim młodzi, aktywni zawodowo ratownicy zatrudnieni w zespołach ratownictwa medycznego, na szpitalnych oddziałach ratunkowych w izbach przyjęć oraz w szpitalnych zespołach reanimacyjnych. To dzięki nim jesteśmy w stanie w niebanalny sposób przekazać aktualną wiedzę wzbogaconą także o własne doświadczenia. Nie opowiadamy o abstrakcyjnych sytuacjach, nie recytujemy podręczników, które każdy może sam przeczytać. Dzielimy się naszymi obserwacjami i doświadczeniami z uczestnikami kursów. To sprawia, że łatwiej przyswajać sobie przekazywane przez nas informacje: kursy są wyjątkowo skuteczne.

Co proponujemy?

Szkolenia z pierwszej pomocy w nagłych zdarzeniach i wypadkach w różnych wariantach, moduły wykładowe oraz ćwiczenia i symulacje medyczne. To od Ciebie zależy, ile chcesz nam poświęcić czasu i jak bardzo chcesz utrwalić wiedzę. Oferujemy także kursy nurkowania, dysponujemy nowoczesnym sprzętem, stale serwisowanym. Zajęcia prowadzone przez żołnierzy jednostek, których nazw w tym miejscu wymienić nam nie wolno ;)… Z nimi będziesz czuć się pod wodą bezpiecznie.
 szkolenia z pierwszej pomocy przywracanie czynności oddechowych pokaz pierwszej pomocy

 

Baza dydaktyczna do kursów pierwszej pomocy oparta jest na najbardziej zaawansowanym sprzęcie marki Laerdal, Simulaids, Innosonian. Większość tych fantomów wypożyczamy również do szkół i innych placówek oświatowych, których nie stać na zakup tak innowacyjnego sprzętu.

Nasza firma została założona w 2009 roku, od tej pory przeszkoliliśmy prawie 10000 osób.

Możemy się pochwalić większymi projektami: szkoleniami dla Izby Celnej w Przemyślu, Poczty Polskiej w Poznaniu czy niedawno debiutującej na giełdzie spółki Work Express. Stale współpracujemy z Metodycznym Ośrodkiem Kształcenia Nauczycieli „Metis” w Katowicach i Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Katowicach. Dzięki temu mamy pewność, że nauczyciele na terenie Śląska są doskonale przygotowani do udzielania pierwszej pomocy.

szkolenia z pierwszej pomocy reanimacja na fantomiezajęcia z fantomem

W 2014 roku do zespołu dołączył ADV BOX Krystian Gruba, połączyliśmy siły w szkoleniach i ruszyliśmy z nowym projektem www.bhpnavigator.pl

Zabezpieczamy firmom i osobom prywatnym dostęp do sprzętu niezbędnego do udzielania pierwszej pomocy i dbania o zdrowe oraz bezpieczne środowisko pracy. Nasz sklep dopiero rusza, jednak dzięki pozytywnym sygnałom od kontrahentów wiemy, że to kolejne dobre posunięcie w kierunku zwiększania naszej oferty okołoratowniczej.

Chcemy być dla Was i dla Waszego bezpieczeństwa.

Chcemy zabezpieczać wasze marzenia!

 

Szkolenia z pierwszej pomocy obejmują kursy:

Zapraszamy do kontaktu wszystkie zainteresowane osoby z Katowic, Chorzowa, a także z całego Śląska. Więcej informacji uzyskają Państwo pod numerem 793 143 356. Nie wiesz, które szkolenie wybrać? Zadzwoń do nas.

Szkolimy ściśle według standardów Polskiej Rady Resuscytacji.

Realizujemy również programy profilaktyczne